Description
Warranty – 12 months, delivery by agreement.
Specifications
| Arrow length | 12000 mm |
| Tape width | 800 mm |
| Tension drum | 273 mm |
| Drive drum | 273 mm |
| Motor reducer | Worm with variator (adjustable feed speed) 4 kW |
| Manufacturer code | BR1280273 |
| Chevron ribbon | 8 mm |
| Legs | Support structure |
| Hopper | Receiving |
| Frame | Self-supporting special profile with sides |
| Type | Closed |









