Description
Hopper stowable
Warranty – 12 months, delivery by agreement.
Technical specifications
| Boom length | 3500 mm |
| Tape width | 500 mm |
| Straining cylinder | 219 mm |
| Driven cylinder | 219 mm |
| Motor Reducer worm with the variator (feed revolutions are regulated) | 1.1 kW |
| Manufacturer code | BRH3550 |
| Chevron tape | 6 mm |
| Props | Supporting structure |
| Hopper | Accumulative, 2700 mm |
| Hopper volume | 2.5 m3 |
| Construction | Self-supporting special profile with sides |
| Chassis |







